
Opowieść o fascynującej kobiecie, żyjącej u boku ikony muzyki reggae, lecz także mającej własne pasje i ambicje artystyczne.
Krakowska aktorka Kasia Chlebny brawurowo prezentuje na scenie rytm kobiecej duszy. Zmiennej, pełnej emocji, wiernej własnym wartościom. Towarzyszy jej muzyka na żywo, która jest przewodnikiem po kobiecym życiu, przepełnionym pasją i indywidualnością.
Ten spektakl to świętowanie wolnej, nieposkromionej kobiecości.
08 czerwca 2025 r. Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1 w Poznaniu, godzina 19:00 -----> KUP BILET

Po sukcesie KORY i DEMARCZYK, Katarzyna Chlebny wraca do Poznania w roli Rity MARLEY.
Rita Marley jest charyzmatyczną, silną, walczącą o należne jej w świecie miejsce, bohaterką fascynującego spektaklu "Byłam żoną Boba Marleya" Teatru KTO z Krakowa. Znana krakowska aktorka, Katarzyna Chlebny wciela się w rolę żony jednego z najsłynniejszych wokalistów reggae na świecie – Boba Marleya. To opowieść z muzyką na żywo, w rytmie reggae o kobiecie, która przez szesnaście lat żyła w cieniu największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury. Monodram „Byłam żoną Boba Marleya” szuka uniwersalnych cech współczesnej kobiety, która walczy o siebie i dąży do tego, by wyzwolić się spod męskiej dominacji. To wielowymiarowa historia o kobiecie zastanawiającej się: Kim jestem? Od czego muszę się uwolnić? Gdzie zmierza moje życie? To portret kobiety, która żyjąc u boku sławnego na całym świecie męża, próbuje uwolnić się od zależności od niego i odnaleźć swoją własną drogę.
24-26 maja 2024 r. Scena Wspólna w Poznaniu
26 maja 2024 - GALA KABARETOWA. Prowadzenie Tomasz Jachimek. Wystąpili: Grupa DISCO AMANTI: Małgorzata Czyżycka, Przemysław Sasza Żejmo, Wojtek Kowalczyk, Łukasz Błąd, Marcin Wiśniewski; Kabaret CZWARTA FALA: Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda; Ścibor Szpak Doktor Absurdu.

25 maja 2024 - "KORA.BOSKA" Teatr Nowy Proxima z Krakowa
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny/ Scenografia i kostiumy/ Łukasz Błażejewski/ Aranże: Paweł Harańczyk/ Ruch sceniczny: Karol Miękina/ Charakteryzacja: Artur Świetny.
24 maja 2024 - "KRUCHOŚĆ WODORU. DEMARCZYK" Teatr Nowy Proxima
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny, Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski, Ruch sceniczny: Karol Miękina, Aranże muzyczne: Paweł Harańczyk, Reżyseria światła: Wojciech Kiwacz, Realizacja dźwięku: Bogdan Czyszczan, Video: Tomasz Głodek, Asystentka/produkcja: Agnieszka Karpierz, Charakteryzacja: Artur Świetny, Obsada: Katarzyna Chlebny i Piotr Sieklucki

"Kruchość Wodoru. Demarczyk" - 24 maja 2024 r. godzina 20:00, Scena Wspólna w Poznaniu


Czy dążenie do doskonałości może zabić?
Ewa Demarczyk - Czarny Anioł polskiej piosenki. Niebywała siła głosu, osobowości, interpretacji! Niekwestionowana Gwiazda znana i uwielbiana przez miliony odbiorców w Polsce i zagranicą.
Wszyscy zastanawiają się, dlaczego zniknęła? Dlaczego odeszła? Przed kim chowała się przez te wszystkie lata, kiedy czekaliśmy na Jej wielki powrót? Może pod czarnymi skrzydłami kryła się skrzywdzona biała ptaszyna, której dążenie do doskonałości było Jej największą korozją? Jaka siła jest w stanie skruszyć tak wielki talent?
To kolejny, po „Korze.Boskiej” autorski spektakl Katarzyny Chlebny.
Czas trwania: 80 minut
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"KORA.BOSKA" 25 maja 2024 r. godz. 20:00, Scena Wspólna w Poznaniu


Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.
Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara – Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja – naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość – prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans…
W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.
Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.
Czas trwania spektaklu: 100 minut