X edycja Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - sezon 2011/2012
I eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - 18 listopada 2011 r.
Podczas I eliminacji JUBILEUSZOWEGO X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” zmierzyły się kabarety NIC NIE SZKODZI i FCZFARTEK. Gościem wieczoru był zespół HOT SWING. Decyzją Publiczności zgromadzonej w Scenie na Piętrze zwycięzcą w obu kategoriach konkursowych (kabaret i zadanie aktorskie) został kabaret NIC NIE SZKODZI. Tematem improwizacji był „Poznań, Miasto Know How”.
Kabaret NIC NIE SZKODZI
Powstał we Wrocławiu w roku 2008. Swoim czwartym występem w karierze dostał się do półfinałów PAKI i tak zaczęła się przygoda. Kabaret stworzył grupę improwizacyjną KWIK, która jest w czołówce najlepszych grup improwizujących w kraju. Członkowie kabaretu są również współtwórcami cyklicznej imprezy satyrycznej, która nosi nazwę Wrocławskiej Panoramy Kabaretu. Obecnie zrealizowali kilka programów: "Sprawa dla konferansjera" 2008, "Tyłem do przodu" 2009, "Szturchy, łupy i poszumienia", "Za kulisami" 2010, "Hollywood" 2011.
Skład:
Aktorzy: Joanna Fiszer, Dobrosława Lis, Adrian Hrehorowicz, Artur Juskowiak
Władca światła i dźwięku – Łukasz Ptaszek
Dotychczasowe osiągnięcia:
Półfinały 25 PAKA – 2009
II miejsce na festiwalu Faza w Katowicach – 2009
Kabaret FczFartek
Powstał na przełomie września i października 2008 roku we Wrocławiu. Kabaret rozpoczynał swoją przygodę przy "Kabaretach Dwunastkowych", znajdujących się w XII LO we Wrocławiu. Dziś wspólnie z Kabaretem Ymlałt i Kabaretem Nic Nie Szkodzi współtworzy Wrocławską Panoramę Kabaretu.
Skład:
Aktorzy: Jakub Skrzywanek, Adam Sobkowiak, Tomasz Marcinko, Bartosz Kozera, Jakub Tarka
Akustyk: Maciej Kupczak
Dotychczasowe osiągnięcia:
2008 – I Nagroda w Przeglądzie yyy Kabaretów, Wrocław
2009 – Grand Prix na V Festiwalu Piosenki i Małych Form Teatralnych Obciach, Wrocław
– I Miejsce na Satyrykiadzie, Wrocław
– I Nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Kabaretów Młodzieżowych OPAK.M, Malbork
2010 – I Miejsce na Satyrykiadzie, Wrocław
– I Miejsce na Turkowskich Elitarnych Spotkaniach Kabaretów Oklaskiwanych TESKO, Turek
GOŚĆ:
HOT SWING
Krakowski zespół HOT SWING zaprezentuje kompozycje Stephena Grappelliego i Django Reinharda. Muzyka tego ostatniego weszła już do muzycznego kanonu i doskonale znosi próbę czasu. Chętnie sięgają po nią filmowcy. Także twórcy współczesnych produkcji ze świata multimediów doceniają fenomen artysty, wykorzystując utwory wielkiego gitarzysty na ścieżkach dźwiękowych gier komputerowych. Ponadto p[odczas koncertu usłyszymy standardy muzyki swingowej. Zespół wystąpi w składzie: Wojciech Marcinowski — skrzypce, Marek Piątek — gitara, Wiesław Prządka — akordeon oraz Grzegorz Piętak — kontrabas.
II eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - 16 grudnia 2011 r.
II eliminacja odbyła się 16 grudnia 2011 r. o godzinie 20:00 w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej, przy ulicy Masztalarskiej 8 w Poznaniu. Był to wieczór od początku do końca zielonogórski.
W konkursie zmierzyły się kabarety FachoFcy i TIRURIRU. Atrakcją wieczoru był wspaniały występ ZIELONOGÓRSKIEGO ZAGŁĘBIA KABARETOWEGO, który tworzą przedstawiciele znanych i lubianych kabaretów zielonogórskich, min. JURKI, SŁUCHAJCIE, BABECZKI Z RODZYNKIEM, HLYNUR, NOWAKI oraz Władysław Sikora. Wystąpili w spektaklu „Miasteczko”.
Decyzją Publiczności w obu kategoriach konkursowych (kabaret i zadanie aktorskie) zwyciężył kabaret TIRURIRU, dzięki czemu został zakwalifikowany do Finału X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Tym razem tematem improwizacji był: „Poznań, Miasto Know How – Gwiazdor”. TIRURIRU zjednało sobie Publiczność parodią reklamy Old Spice… „spójrz na swojego Mikołaja, potem na mnie, jeszcze raz na swojego Mikołaja i jeszcze raz na mnie. Szkoda, że on nie jest mną, ale GWIAZDOR jest tylko jeden”.
Kabaret TIRURIRU
Jest świeżą formacją kabaretową, orbitującą wokół środowiska zielonogórskich kabaretów. Powstał i działa w Zielonej Górze od początku 2011 r. Wywozi się z Formacji BIS, którą tworzył z kabaretem FachowFcy. W skład Tiruriru wchodza: Magdalena Kędzia, Łukasz Dołęga, Bartek Sikora, Piotr Zdanowicz, Marcin Woźny Stworzyli program „Uroda, sława i pieniądze".
Kabaret FachoFcy
Wspólnie z kabaretem Tiruriru tworzył Formację BIS. Po zakończeniu wspólnej działalności Daniel Śmieciński, Szymon Wermiński, Dariusz Muniak stworzyli własną grupę, powiększając tym samym liczbę zielonogórskich kabaretów.
GOŚĆ:
ZIELONOGÓRSKIE ZAGŁĘBIE KABARETOWE spektakl „Miasteczko”
„Miasteczko” — spektakl kabaretowo-muzyczny z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (Jurki, Słuchajcie, Hlynur, Słoiczek po Cukrze, Made in China, Babeczki z Rodzynkiem, Władysław Sikora). Na spektakl składają się piosenki Kabaretu Starszych Panów przeplatane zabawnymi scenkami opowiadającymi o perypetiach (głównie miłosnych) kilku par. Całość łączy klimat tytułowego miasteczka zawieszonego w czasie, gdzieś w Polsce, w latach sześćdziesiątych. Spektakl wyreżyserował Tomasz Łupak, a scenariusz napisał Klub Literatów Kacperek (Pietruszka, Sikora, Stasiewicz, Zenkner).
III eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 10 lutego 2012 r.
10 lutego 2012 r. w Scenie na Pietrze o godzinie 20:00 odbyła się III eliminacja X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. W kategoriach konkursowych zobaczyliśmy kabarety KAŁASZNIKOF i CZWARTA FALA. Gościem wieczoru był kabaret HRABI w poznańskiej premierze programu „Co jest śmieszne”. Decyzją publiczności w kategorii kabaret wygrał kabaret CZWARTA FALA, a w kategorii zadanie aktoskie zwyciężył kabaret KAŁASZNIKOF. Temat improwizacji „Poznań, miasto KNOW HOW” – zwycięzki kabaret KAŁASZNIKOF zaprezentował scenkę, w której Beata Kabzińska wcieliła się w rolę szczekającego psa o imeniu Poznań, którego ucisza właściciel – „Poznań! noł hał”.
Kabaret Kałasznikof
Powstał 11 maja 2007 roku, pochodzi z Rybnika. Skład: Łukasz Zaczek, Rafał Gorzelany, Beata Kabzińska. Osiągnięcia: I Miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy oraz udział w Finale XXVI Przeglądu Kabaretów PAKA 2010 Kraków, I Miejsce na II Będzińskim Przeglądzie Kabaretowym 2010 Będzin, Wyróżnienie specjalne na XVI Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka 2010 Ełk. I miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy oraz udział w finale przeglądu PAKA, Kraków 2010. GRAND PRIX, Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, PRZEWAŁKA, Wałbrzych 2011.
Kabaret Czwarta Fala
Powstał w 2009 roku w Kielcach, po rozpadzie kabaretów Yamha i Pocisnę. Tworzy go trzech chłopaków Damian Lebieda, Mateusz Lewkowicz, Łukasz Książek. Kabaret Czwarta Fala ma już na swym koncie kilka zwycięstw, min. na Finale Kabaretowych Mistrzostw Świata 2010 w Warszawie, I Śląskim Przeglądzie Kabaretowym 2010 w Świętochłowicach, Konkursie Kabaretowym DOWCIPAKERY 2010 w Krakowie (Nagroda Gówna i Nagroda Publiczności), FAMA - eliminacje 2010 w Poznaniu (zwycięstwo oraz zaproszenie do udziału w 40. Famie). W 2011 r. kabaret zdobył I miejsca na festiwalach: Przegląd Kabaretowy Satyryków i Łgarzy – Międzyrzec Podlaski, Przegląd Kabaretowy "W dechę" – Suszec, VIII Skecz na Scenę – Kielce.
GOŚĆ:
Kabaret Hrabi
powstał pod koniec 2002. Zespół tworzy dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), Łukasz Pietsch (pianista) oraz Tomasz Majer, który jesienią 2003 zastąpił Krzysztofa Szubzdę (w Hrabi od początku do lipca 2003).
Nowy program „Co jest śmieszne”
Czy śmiejąc się znajdujemy czas na przemyślenie tego z czego się śmiejemy? Czy byliśmy kiedyś w sytuacji, w której przed nami stał osobnik opowiadający żart, a my patrzyliśmy na niego w lęku, że żart nas nie rozbawi i co w takiej sytuacji zrobić? Czy to, co śmieszy nas w życiu prywatnym, jest śmieszne również na scenie? A może śmieszy, ale zupełnie odwrotnie? Czy widząc po raz setny ten sam skecz, można nadal się śmiać? Czy śmieszą nas miny, tekst czy świadome aktorstwo? Niektóre z tych pytań zadajemy sobie w naszym najnowszym programie. Zastanawiające jest bowiem co śmieszy widza i dlaczego. I czy sam śmiech wystarczy by artystów szanować. Czy gdy wyjedziemy ze spektaklu ubawieni, czy jednocześnie przy tym rozsmakowani i zadowoleni. Czy uczucie to zostanie w nas na dłużej. I dlaczego?
IV eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 9 marca 2012 r.
WIECZÓR STAND-UP
9 marca 2012 r. w Scenie na Piętrze odbyła się IV eliminacja X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”, w konkursie wystąpili: SZYMON ŁĄTKOWSKI, ANTONI SYREK-DĄBROWSKI, KAROL KOPIEC, MICHAŁ KEMPA
Gość: STAND-UP BEZ CENZURY, czyli KATARZYNA PIASECKA, ABELARD GIZA i KACPER RUCIŃSKI
Decyzją Publiczności w obu kategoriach konkursowych: kabaret i zadanie aktorkskie, zwyciężył MICHAŁ KEMPA i tym samym przeszedł do finału, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września 2012 r.
Antoni Syrek-Dąbrowski
Ma telewizor. Nie korzysta. Działa na styku epistemologii i ontologii, co z grubsza oznacza, że utrzymują go rodzice. Jest to typowy stan wśród absolwentów Psychologii. Źródła bardziej klasycznych przekazów (B. Prus) podają: \"Antek, razem z rodzicami i siostrą Rozalką mieszkał na wsi na terenie zaboru rosyjskiego. Sytuacja finansowa rodziny była fatalna. Antek już jako 5-letnie dziecko musiał pracować i pomagać matce. Początkowo był świniopasem, jednak nie umiał skupić uwagi na pilnowaniu zwierząt, które powodowały szkody. Antek najbardziej lubił wykonywać zabawki z drewna i miał do tego wielki talent, co jednak nie podoba się matce chłopca. Przez stałe zajmowanie się majsterkowaniem i struganiem często nie dopełniał swoich obowiązków. Dla matki było oczywiste, że z takiego \\\"odmieńca\\\" wyrośnie tylko nic nie wart darmozjad i pośmiewisko, a gdy chłopiec mawiał, że w przyszłości chciałby stawiać wiatraki, rodzina miała go za człowieka niespełna rozumu.
Karol Kopiec
Współpracował m.in. z: Instytutem Teatralnym, Teatrem Academia, Teatrem Improwizowanym Klancyk! Od roku współpracuje sam ze sobą. Od tego czasu jest częściej wzywany na dywanik, ale traktuje to, jako rozwój osobisty. Z owoców morza lubi śledzie, a ze sportów zimowych - basen i bieżnia. Uważa, że kradzież pianin jest nie kulturalna.
Michał Kempa
Lubi różny humor. Wychował się na „Świecie według Bundych”, potem zajarzył wreszcie „Monthy Pytona”, potem zrozumiał Mumio i Poniedzielskiego nawet. Potem zauważył, że śmieszą go też Łowcy, choć wcześniej tego nie wiedział. Podobało mu się jak stoi na scenie Andy Kaufman, choć nie rozumiał początkowo jego żartów, bo jak się później dowiedział- nie były to żarty. Kempa też kocha youtuba i życiowy humor w nim zawarty. Olewa Kempa absurd, bo fajniejszym słowem na A jest abstrakcja. Będzie się starał unikać tego z czego inni żyją: polityki, dresiarzy, kościoła i polactwa.
GOŚĆ:
STAND-UP BEZ CENZURY
...to wspólny projekt Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, tworząc rasowe wieczory stand-up! Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. Do grupy najlepszych z polskich komików z pewnością należy właśnie ta trójka. Każdy jest inny, każdy porusza inne tematy, ale łączy ich jedno – forma stand-upowa. Na scenie są sobą i opowiadają o tym, co ich dotyczy, denerwuje, cieszy. Nie potrzebują do tego rekwizytów. Wystarczy poczucie humoru, charyzma i bezpośredni kontakt z publicznością.
KATARZYNA PIASECKA – kobieta po trzydziestce, której ulubionym tematem stali się faceci. Z urokiem wytyka mężczyznom na przykład kulki ze skarpet porozrzucane po mieszkaniu. Jest obserwatorką życia codziennego. Wcześniej przez kilka lat związana ze sceną kabaretową (kabaret Słuchajcie), a teraz doskonale odnajdująca się na scenie stand-upowej.
ABELARD GIZA – człowiek zdolny. Wszystko, co robi jest po prostu świetne. Kabaret Limo, w którym jest liderem, czy też zrealizowane filmy, z których każdy staje się hitem na youtube.com. Jest również świetny w stand-upie. Nie boi się dotykać tematów ważnych.
KACPER RUCIŃSKI – młody, zdolny komik pochodzący z Malborka. W 2009 i 2010 roku zdobył nagrody na wszystkich festiwalach, na których się pojawił. Kacper wie, co chce powiedzieć i robi to w sprytny i inteligentny sposób. Ceniony zarówno w środowisku kabaretowym, jak i stand-upowym. Jest po prostu dobry.
V eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 20 kwietnia 2012 r.
W konkursie wystąpiły kabarety: NOC z Rybnika i INACZEJ z Białegostoku. Gościem wieczoru był kabaret SMILE.
W obu kategoriach: kabaret i zadanie aktorskie, decyzją Publiczności zwyciężył kabaret NOC
Kabaret NOC
Pochodzi z Rybnika, tworzą go: Mateusz Pniak, Szymon Pniak, Wojciech Kucjas i Marcin Kucjas.. Najważniejsze nagrody: Nagroda Złotego Pazura - Stand up. Zabij Mnie Śmiechem 2010 r., Nagroda Publiczności - V Sieradzka Kuźnia Kabaretowa 2010 r., I miejsce - Finał Przeglądu Kabaretów Studenckich CYTRYNÓWKA w Krakowie 2009 r., I miejsce w kategorii Zadanie Aktorskie na VII Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu 2009 r.
Kabaret INACZEJ
Powstał w 2008 roku w Białymstoku. Członkowie Kabaretu: Maciej Bukłaga, Mateusz Sitko, Michał Zaniewicz, współtworzą grupą improwizacyjną Ż.B.I.K. Dotychczasowe osiągnięcia: I Nagroda na IX Przeglądzie Kabaretowym Ślimak - Białe Noce Kabaretowe, Okuninka oraz Nagroda za Najlepszą Piosenkę Kabaretową na IX Przeglądzie Kabaretowym Ślimak - Białe Noce Kabaretowe, Okuninka.
GOŚĆ:
Kabaret SMILE
Powstały w Lublinie w październiku 2003 roku. Reprezentuje różne rodzaje humoru, od dowcipu obyczajowego po parodię różnorakich stylów muzycznych. Skład: Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier, Michał Kincel, Kamil Sochalski Osiągnięcia: XV Rybnicka Jesień Kabaretowa, Ryjek 2010 - II miejsce; Dąbrowska Ściema Kabaretowa, Debeściak 2010 - I miejsce i tytuł Debeściaka; XIV Rybnicka Jesień Kabaretowa, Ryjek 2009 - III miejsce i Melodyjna nagroda im. Artura; XIV OSPA – Ostrołęka - Nagroda publiczności i II Nagroda; XXIV Przegląd Kabaretowy PAKA 2008 - Nagroda publiczności i Nagroda za najlepszego aktora przeglądu od Anny Dymnej dla Andrzeja Mierzejewskiego.
VI eliminacja X Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 11 maja 2012 r.
W konkursie kabarety: CZOŁÓWKA PIEKŁA i WYJŚCIE EWAKUACYJNE
Gość wieczoru: GRUPA RAFAŁA KMITY w poznańskiej premierze programu „Jeszcze nie pora nam spać”.
Decyzją Publicznosci w kategorii zadanie aktorskie zwyciężyła CZOŁÓWKA PIEKŁA, a w kategorii kabaret WYJŚCIE EWAKUACYJNE, które otrzymało zaproszenie do Finału.
Kabaret Czołówka Piekła
Powstał w 2006 roku na poznańskim AWF-ie. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści w swoich numerach ukazują absurdy życia codziennego, nie boją się przy tym poruszać problemów społecznych. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w klubie Dubliner w Poznaniu. "Czołówka" współpracuje z innymi poznańskimi kabaretami. Jest również stałym gościem Poznańskich Wieczorów Kabaretowych (PWK - Eskulap) oraz Klubowych Spotkań Kabaretowych (KLUSKA - Blue Note). Zespół współtworzy Grupę Improwizacyjną ROJBER - grupę poznańskich artystów przedstawiających Kabaretowe Wieczory Improwizacyjne. Podróżuje po kraju biorąc udział w wielu Ogólnopolskich Przeglądach Kabaretowych. Chętnie przyjedzie również i do Was. Skład: Łukasz Matuszewski, Jan Pituła, Artur Urban, Krzysztof Nowaczyk (obsługa techniczna).
Kabaret Wyjście Ewakuacyjne
Powstał w 2005 roku w Opalenicy. Tworzą go cztery osoby: Aleksandra Śmierzchalska, Maciej Nowakowski, Maciej Henschke oraz Piotr Skotarek jako osoba techniczna. Kabaret jest współorganizatorem wieczorów kabaretowych ROJBER, które co miesiąc odbywają się w Poznaniu, a także gospodarzem Opalenickich Wieczorów Satyry i Kabaretu (w skrócie OWSiK). Obecnie grany przez nich program: "Od lędźwi po łopatę, ale nie o plecach", to efekt wnikliwych obserwacji codziennego życia, sytuacji, które każdy z nas zna z autopsji. Te spostrzeżenia przeniesione zostały na scenę w niecodziennej, czasem nawet bajkowej, formie.
GOŚĆ:
Grupa Rafała Kmity w programie „Jeszcze nie pora nam spać”
Grupa Rafała Kmity powstała w Krakowie jako kabaret studencki, a popularność zdobyła w pierwszej połowie lat 90., kiedy to programami Głusi jak pień, Trzy zdania o umieraniu oraz Pop-show trzy razy z rzędu zdobyła najwyższe wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PaKA. Tego rekordu do dziś nie pobił nikt. W 1996 roku GRUPA – przy pomocy zarejestrowanego przez telewizję programu Pop-show – reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Montreux w 1996. Po roku 1997 artyści odeszli od widowisk o charakterze kabaretowym w stronę własnych, niepozbawionych humoru przedstawień teatralnych, działając przy krakowskim Teatrze Scena STU. Scenarzystą, autorem wszystkich tekstów i reżyserem Grupy… jest Rafał Kmita. W 2005 roku rozpoczęła się współpraca Grupy… z kompozytorem, Bolesławem Rawskim. To on tworzy muzykę, aranżuje, jest kierownikiem muzycznym. W ciągu 19 lat działalności Grupa… zagrała blisko 1700 przedstawień. Swoje spektakle prezentowała nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie przez przedstawienia Grupy… przewinęło się blisko stu wykonawców. Najnowsze przedstawienie Grupy jest połączeniem kabaretu literackiego z oprawą teatralną, co z całą pewnością gwarantuje widzom świetną zabawę.
PRZEGLĄD KONKURSOWY - 01 września 2012 r.
Wystąpili zwycięzcy eliminacji X Festiwalu: NIC NIE SZKODZI, TIRURIRU, NOC, WYJŚCIE EWAKUACYJNE, MICHAŁ KEMPA
koncert zespołu DZIEŃ DOBRY pt. „Dzień dobry Panie Marku”, z piosenkami z repertuaru Marka GRECHUTY
Zespół Dzień Dobry
Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. Zespół tworzą: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon; Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew; Jan Stachura – gitara; Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew; Stanisław Joneczko – akordeon. We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Zespół dotarł do półfinału II edycji show „MUST BE THE MUSIC – tylko muzyka”. Program „Dzień Dobry Panie Marku” zawiera utwory z repertuaru Marka Grechuty, ale także autorskie piosenki Zespołu. Oprócz autorskich kompozycji jest w nim miejsce dla piosenki poetyckiej, filmowej czy też polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżach.
KONCERT LAUREATÓW pt. "TWARZ FESTIWALU" - 02 września 2012 r.
Wystąpiły kabarety: NEO-NÓWKA, SZARPANINA, BABECZKI Z RODZYNKIEM, CZESUAF, JULIA MIKOŁAJCZAK, KACPER RUCIŃSKI oraz Laureaci X Festiwalu – scenariusz i reżyseria kabaret CZESUAF i Krzysztof Deszczyński
Kabaret NEO-NÓWKA
Kabaret NEO-NÓWKA w historii Festiwalu ZGK wystąpił w VI eliminacji II Festiwalu, w IV eliminacji IV Festiwalu i w Finale V Festiwalu jako gość. Obecny członek kabaretu NEO-NÓWKA Radosław Bielecki wziął udział z kabaretem SNOBÓW w I eliminacji i w Finale IV Festiwalu oraz w III i V eliminacji V Festiwalu.
Kabaret Babeczki z Rodzynkiem
W historii Festiwalu ZGK wystąpił w VIII eliminacji i w Finale IV Festiwalu, gdzie zdobyli Nagrodę Główną; oraz w VI eliminacji V Festiwalu jako gość.
Kabaret Czesuaf
W historii Festiwalu ZGK wystąpił w VI eliminacji I Festiwalu i w VI eliminacji oraz w Koncercie Finałowym II Festiwalu, gdzie zdobyli Główną Nagrodę oraz jako gość w Finale IX Festiwalu.
Julia Mikołaczak
W historii Festiwalu ZGK wystąpiła w II eliminacji i w Finale I Festiwalu, gdzie zdobyła Nagrodę Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.
Kacper Ruciński
w historii Festiwalu ZGK wystąpił w IV eliminacji i w Finale VIII Festiwalu, gdzie zdobył Nagrodę Główną i Nagrodę Publiczności, a także w IV eliminacji X Festiwalu jako gość.
Kabaret Szarpanina
W historii Festiwalu ZGK wystąpił w II eliminacji VIII Festiwalu. SZARPANINA złożona jest z członków byłego kabaretu dŻazgi: Marcin Pawłowski, Marek Juszkiewicz, wystąpili podczas I eliminacji i w Finale III Festiwalu i otrzymali Nagrodę Główną. Natomiast Grzegorz Dolniak wcześniej wystąpił w składzie kabaretu WĘZEŁ w IV eliminacji IV Festiwalu.
Materiały dodatkowe
Film z koncertu finałowego X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” – TWARZ FESTIWALU
FOLDER X FESTIWALU „ZOSTAŃ GWIAZDĄ KABARETU”
Zdjęcia z I eliminacji X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” 18 XI 2011 r. kabarety NIC NIE SZKODZI, FCZFARTEK. Gość wieczoru zespół HOT SWING.
Zdjęcia z II eliminacji X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” 16 grudnia 2011 r. Scena na Piętrze w Poznaniu.
W konkursie kabarety FACHOFCY i TIRURIRU. Gość wieczoru ZIELONOGÓRSKIE ZAGŁĘBIE KABARETOWE w spektaklu „Miasteczko”.
Fragmenty spektaklu „Miasteczko”
Ballada jarzynowa
Bez ciebie
Prysły zmysły
Mambo Spinoza
ZDJĘCIA z III eliminacji X Festiwalu – 10 lutego 2012 r.
W konkursie kabarety CZWARTA FALA i KAŁASZNIKOF. Gwiazda wieczoru kabaret HRABI w programie „Co jest śmieszne”.
Zdjęcia z IV eliminacji X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”.
W konkursie Szymon Łątkowski, Karol Kopiec, Antoni Syrek-Dąbrowski i Michał Kempa. Goście: Katarzyna Piasecka, Abelard Giza i Kacper Ruciński, czyli STAND-UP BEZ CENZURY.
V eliminacja 20 kwietnia 2012 r. W konkursie kabarety: NOC i INACZEJ. Gość wieczoru kabaret SMILE.
ZDJĘCIA z VI eliminacji X Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”
W konkursie kabarety CZOŁÓWKA PIEKŁA i WYJŚCIE EWAKUACYJNE. Gość wieczoru GRUPA RAFAŁA KMITY
Zdjęcia z FINAŁU X Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu