XIV edycja Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - sezon 2015/2016

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - I eliminacja - 20 listopada 2015 r.

W konkursie dwa dziewczęce kabarety HYRKI z Warszawy i ZALOTKA z Zielonej Góry. Gościem był kabaret ŁOWCY.B po raz pierwszy w Poznanu w nowym składzie, z nowym programem. Decyzją Publiczności zwycięzcą w obu kategoriach konkursowych (kabaret i improwizacja) został kabaret ZALOTKA.

KABARET HYRKI

To kabaret w pełni kobiecy z Warszawy. Współtworzą go trzy młode dziewczyny: Katarzyna Olszewska, Magdalena Szczerbińska i Klaudia Sykuła. Podczas swoich występów starają się stworzyć niepowtarzalny klimat, który zabierze widzów w daleką podróż do ich świata. Prywatnie są pasjonatkami żartów słownych, na scenie urzekają swoim wdziękiem i wrodzoną nieporadnością.

Osiągnięcia kabaretu:
I miejsce oraz Nagroda Publiczności – Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich (KOKS 2015)
I miejsce oraz Nagroda Publiczności – Konkurs Skeczu Kabaretowego „Skecz na scenę” Kielce 2014
I miejsce – Łódzkie Spotkania Kabaretowe ŁÓSKA 2014
I miejsce – Turniej Młodych Kabaretów o Złote Jajo Łabędzia Ryn 2014
Półfinał PAKI 2013

KABARET ZALOTKA

Zalotka to młoda żeńska grupa kabaretowa. Dziewczyny pochodzą z różnych miejscowości, ale to właśnie Zielona Góra, a przede wszystkim zagłębie kabaretowe połączyło je i zainspirowało do działania na scenie, chętnych zapraszamy do klubu "Gęba", gdzie wieczorami można spotkać Zalotkę. Skład: Dominika Najdek- miła, chodź czasem strzeli focha; Anna Wolińska- sympatyczna, miła, uśmiechnięta, no chyba, że ma focha; Sylwia Leszczyńska- dobrym fochem również nie pogardzi Program "KOBIETA- najlepsza inwestycja!" to wynik wnikliwej obserwacji rzeczywistości,dodajmy obserwacji kobiecym okiem... Bądźcie przygotowani na opowieści o miłości, nienawiści, zdradzie, radości i szalonych zakupach!

Nagrody i wyróżnienia:
I miejsce podczas festiwalu PiGi w Gorzowie Wielkopolskim
III miejsce podczas Bitwy Kabaretowej KLAMKA w Krakowie
Nagroda Chichot Eskulapa podczas XXXVI Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry

GOŚĆ:

KABARET ŁOWCY.B

To kabaret działający na profesjonalnej scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. 1 nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyła kilka koryt na rybnickim Ryjku. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydził by się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach gramy muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży. Aktualnie kabaret występuje w składzie Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch. Nasz najnowszy program z 2015 r nosi tytuł „Także tego…” i łączy wszystkie zalety poprzednich programów. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - II eliminacja - 11 grudnia 2015 r.

KABARET NA EMIGRACJI czyli ZIELONA GÓRA W POZNANIU – gośćmi wieczoru byli:

Kabaret ZACHODNI: Karolina Kuras, Janusz Pietruszka,Tomasz Łupak, Jarosław Marek Sobański

amatorski kabaret ADI: Władysław Sikora, Marcin Osiewicz

Ewa Stasiewicz (ex Hlynur) i kilku innych zdolnych…

w konkursie ANTONI GORGOŃ-GRUCHA i SZYMON ŁĄTKOWSKI

Decyzją Publiczności zwycięzcą w obu kategoriach konkursowych (kabaret i improwizacja) został Antoni GORGOŃ-GRUCHA.

ANTONI GORGOŃ-GRUCHA

Solista kabaretowy z Dąbrowy Górniczej. Lubi humor sytuacyjny i abstrakcyjny. Zdobył nagrodę za osobowość sceniczną na PrzeWAŁce w Wałbrzychu, Fermentach w Bielsku-Białej oraz 3 miejsce na Kopytku w Toruniu. Podczas jego występu będziemy min. przenosić się w niebiosa, wyjaśnimy zjawisko czarnej dziury, wysłuchamy dość niecodziennych wiadomości i pogody, poznamy najbardziej chrupiącego dziadka ze swoim przebojem.

SZYMON ŁĄTKOWSKI

SZYMON ŁĄTKOWSKI o sobie: „Gdzieś na studiach wskoczyłem na scenę próbując swoich sił w sztuce kabaretowej. Ludzie bawili się dobrze za pierwszym razem, drugim, trzecim... I tak już zostałem! Od jesieni zeszłego roku poświęciłem się solowej karierze komika. Jak jest? Dobrze! A będzie jeszcze lepiej bo ciągle nad tym pracuję! A już najlepiej żebyście przekonali się o tym sami na moich występach.” Mieszanka komedii, kabaretu i stand upu! Humor inteligentny, błyskotliwy pełen absurdu ironii i ciekawych obserwacji rzeczywistości! Rozrywka dla każdego! I MSC Przegląd Kabaretowy SKECZ UP I MSC Przegląd Kabaretowy NOWOTOMYSKI WIECZÓR KABARETOWY I MSC Konkurs Kabaret Lokalny Bałtyckie Noce Kabaretowe

GOŚĆ:

ZIELONA GÓRA NA EMIGRACJI W POZNANIU

ZIELONOGÓRSKIE ZAGŁĘBIE KABARETOWE to żartobliwe określenie fenomenu, jakim było pojawienie się w latach 90. XX wieku ogromnej liczby kabaretów w Zielonej Górze. Autorem tego określenia jest Piotr Bałtroczyk.
Kabarety ZZK wywodziły się z ruchu studenckiego (Wyższa Szkoła Pedagogiczna, a następnie Uniwersytet Zielonogórski) i powiązane były z tamtejszymi klubami studenckimi „Gęba” i „Zatem”, a przede wszystkim z wieloletnim nieformalnym animatorem zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Władysławem Sikorą. Pierwszym i jednocześnie najsłynniejszym kabaretem „Zagłębia” był kabaret Potem.

KABARET ZACHODNI powstał prawie wczoraj. To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację „Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą. Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawili się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych.
Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera.
Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy.
Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Skład: Karolina Kuras, Janusz Pietruszka, Tomasz Łupak, Jarosław Marek Sobański

 

amatorski kabaret ADI: Władysław Sikora, Marcin Osiewicz

Ewa Stasiewicz (ex Hlynur)

i kilku innych zdolnych…

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - III eliminacja - 12 lutego 2016 r.

W konkursie kabarety TRZECIA STRONA MEDALU i JAKBY KABARET. Gościem wieczoru był kabaret JURKI z poznańską PREMIERĄ programu „ŚWIĘTA POLSKIE”.

Decyzją Publiczności zwycięzcą w kategorii kabaret została TRZECIA STRONA MEDALU, co kwalifikuje ją do finału. W kategorii improwizacja zwyciężył JAKBY KABARET.

JAKBY KABARET

Kabaret istnieje od lipca 2014. Zrealizował dotychczas program „Czar prysł”. Brali udział w konkursach: półfinały 31. PAKI / nagroda za najlepszy skecz na Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej / udział w Spotkaniach Kabaretowych Fermenty. Program „Czar prysł” - „Jak dla mnie, to czarna magia”, „jestem rozczarowany”, „ale on ma urok!” - określenia te tak zafascynowały artystów, że postanowili publicznie odpowiedzieć na pytania: czym jest magia? Jak szybko można zniknąć? Czy każdy suwenir oczaruje kobietę? Jak bardzo ulotny jest urok osobisty? Czy kobieta z wąsem może być czarująca? Czy prawdziwy mężczyzna jest tylko czystą iluzją? Czy istnieje bardziej magiczne zwierzę niż niewinny, mały króliczek? Skład: Edyta Januszewska, Grzegorz Borowski, Adam Chrupczak, Paweł Jeleniewski Kostiumy: Jana Łączyńska i Zofia Komasa Oprawa plastyczna i lalki: Olga Ryl-Krystianowska

TRZECIA STRONA MEDALU

Powstali w 2011 roku jak feniks z popiołów na uczelni PWSW w Przemyślu. Jednak wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej w szkole średniej, gdzie przygotowywali pierwsze skecze na szkolny konkurs, a później na zlecenie pani dyrektor. Gdy znaleźli się na tej samej uczelni, doprowadzili do pierwszego występu. Byli czestnikami ponad 40 Festiwali Kabaretowych. Są laureatami 32 nagród i wyróżnień. Czterech facetów i jedna gitara. Bawią, uczą, a gitarzysta dobrze śpiewa. Jakby Kabaret jest finalistą XIII „Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Skład: Marek Gajewski, Wojciech Smyk, Krzysztof Jasiewicz, Marcin Lis, Damian Filowicz, Krystian Łupieniak

GOŚĆ:

JURKI - PREMIERA "ŚWIĘTA POLSKIE"

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o czym rozmawiać przy grobach i co robi Ninja w jasełkach. Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - IV eliminacja - 11 marca 2016 r.

IV eliminacja, w której wzięły udział Kabaret DWORSKI i 7 MINUT PO. Gościem była GRUPA RAFAŁA KMITY w Wieczorze Kabaretowym.

Decyzją Publiczności, zwycięzcą w obu kategoriach został kabaret DWORSKI i jako kolejny zakwalifikował się do Finału.

KABARET DWORSKI

Grupa satyry historycznej tworzy scenki prezentujące świat sprzed kilku wieków w krzywym zwierciadle. Specyficzny język, historyczne stroje, scenografia, instrumenty na żywo – skrzypce, klarnet, przenoszą odbiorców w inny wymiar. Grupa krąży w przestrzeni i czasie, po kraju Lachów, Lachonek i Lachoniątek ze swoim pierwszym programem: „I podawał wiek wiekowi. Perypetie chucią pisane i inne defloracje” w celu szerzenia satyry, prowokowania do śmiechu, ale i myśli twórczej. Nakazał im tak czynić Ignacy Krasicki, który powiedział: „idźcie wszędzie, tylko nie tutaj, bo to śmiech”. Oni nie zrozumieli, ale tak uczynili...

Aktorzy: Alicja Andrzejewska, Paweł Sadowski, Arkadiusz Jakszewicz
Muzycy: Ewelina Banach – klarnet, Piotr Bardoński – skrzypce, gościnnie: Aleksandra Wasilewska – pianino
Dźwięk i światła: Łukasz Szymański
Scenogafia: Adriana Jędrych

BudaPesz Kabaret

Sensacyjna wiadomość. Znany kabaret 7 Minut Po po długiej dyskusji bez rękoczynów, doszedł do wniosku, że trzeba się rozwiązać. Z trójki: Maciej Kwiatkowski, Adam Wacławiak i Marek Stawarz, dwóch ostatnich postanowiło kontynuować karierę kabaretową jako BudaPesz Kabaret. Czy ktoś przyjedzie jeszcze z nimi, trudno powiedzieć. Wszsytko jest możliwe.

GOŚĆ:

GRUPA RAFAŁA KMITY

powstała w roku 1993. W ciągu 20 lat działalności zagrała ponad 2000 przedstawień, prezentując swoje spektakle nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie przez przedstawienia Grupy przewinęło się blisko stu wykonawców. Scenarzystą, autorem wszystkich tekstów oraz reżyserem Grupy jest Rafał Kmita, natomiast kompozytorem i kierownikiem muzycznym – Bolesław Rawski. Grupa Rafała Kmity zdobyła wiele nagród na festiwalach teatralnych i kabaretowych. Między innymi trzykrotnie wygrała Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie (1993, 1994, 1995), co nie udało się nikomu ani wcześniej ani później. To z tamtego okresu pochodzą słowa Andrzeja Mleczki: „Z dziką radością obejrzałem „Pop-show” kabaretu Rafała Kmity. Zapewnił mi on nie tylko strawę intelektualną, i nie tylko był piekielnie śmieszny, ale nawiązywał również do kabaretu moich marzeń, czyli był na pograniczu teatru, rewii i tradycyjnego przedstawienia kabaretowego.” Grupa brała udział w szeregu przedsięwzięć telewizyjnych i radiowych. W roku 1997 program „Pop-show” reprezentował Telewizję Polską na Festiwalu Rozrywki Telewizyjnej w Montreux. Grupa poza działalnością objazdową wiąże się na dłużej z teatrami, wystawiając w nich kolejne premiery i grając tam repertuarowo. (Teatr Stu w Krakowie, warszawski Teatr na Woli, Teatr Rampa, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Groteska w Krakowie). Jak podkreślają recenzenci spektakle Grupy to błyskotliwe, pełne przewrotnego humoru teksty, znakomita muzyka i wysokiej próby, żywiołowe aktorstwo. Z całą pewnością Grupa Rafała Kmity to na polskich scenach prawdziwy unikat. Oto jak kiedyś opisał to zjawisko Michał Ogórek: „W muzyce akord dramatyczny różni się od lekkiego tylko jedną nutą – Grupę Rafała Kmity poznaje się po tym, że u nich komizm dzieli od tragizmu tylko jedno słowo…”

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - V eliminacja - 8 kwietnia 2016 r.

W konkursie kabarety O TAK O i SAKREBLE. Gościem był KABARET NA KONIEC ŚWIATA.

Decyzją Publiczności, zwycięzcą w obu kategoriach został kabaret SAKREBLE i jako kolejny zakwalifikował się do Finału.

KABARET O TAK O

Powstał z połączenia młodości, ambicji i doświadczenia. W pierwszej fazie działalności tworzyło go pięć osób. Po roku zostały cztery, a po dwóch latach i sześciu miesiącach - troje. Do tej pory zrealizowali 3 programy: „Kogo spotkasz tego benc", „Maximus Absurdus część V", „CSI: Kryminalne zagadki...". Są półfinalistami 31. PAKI w 2015 r. Skład: Piotr Drobnikowski, Magdalena Sadowska, Michał Andruszkiewicz.

Kabaret SAKREBLE

Pochodzi ze Zduńskiej Woli. Występował na scenach w całym kraju. Zrealizował kilka programów. Piszą również skecze i piosenki na zamówienie. Najnowsze nagrody: II miejsce PAKA 2014, I miejsce oraz Nagroda Publiczności na XXXV Wieczorach Humoru i Satyry - Lidzbark Warmiński 2014; II miejsce na Przeglądzie Satyryków i Łgarzy - Międzyrzec Podlaski 2015, I miejsce na Festiwalu Piosenki Debilnej - Wrocław 2014, II Wicemistrz Polski Ludzik 2014 - Koszalin 2014, I miejsce na SOK-u - Skierniewice 2014 Skład: Magdalena Florczak, Piotr Laskowski

GOŚĆ:

Kabaret Na Koniec Świata

Kabaret Na Koniec Świata to czarny humor, purnonsens, absurdalne skecze, liryczne piosenki, aktorskie improwizacje i błazenada. Przełamuje tabu, odkrywa nowe tematy do szyderstwa. Kabaret na Koniec Świata to kabaret literacki, w którym występują zawodowi aktorzy. Co miesiąc kabaret pokazuje nowy program skupiony wokół różnych tematów, jak na przykład celebryci, karnawał, depresja, dzieciństwo, uzależnienia, podróże, Dzień matki, piękno. Gra regularnie na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie. Reżyserem programów Kabaretu jest Wawrzyniec Kostrzewski.

XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu - V eliminacja - 6 maja 2016 r.

IMIENINY KABARETU CZESUAF.

w konkursie wielkopolskie kabarety: KRZESEŁKO, WYJŚCIE EWAKUACYJNE, CZOŁÓWKA PIEKŁA. Gość wieczoru Czesław Śpiewa SOLO ACT. Gospodarzem będzie kabaret CZESUAF.

Decyzją Publiczności, zwycięzcą w kategorii kabaret została CZOŁÓWKA PIEKŁA i jako ostatni kabaret zakwalifikował się do Finału.

KRZESEŁKO to Poznański kabaret w składzie: Agata Poszwa, Ewa Macuga, Witek Napierała. Ma na swoim koncie liczne występy w ramach imprez cyklicznych m.in. PeStKa (Poznańskie Spotkania Kabaretowe), PWK (Poznańskie Wieczory Kabaretowe), KLUSKA (Klubowe Spotkania Kabaretowe), ponadto wzięli udział w takich wydarzeniach jak: Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu, FIKOŁEK, Poznańska Noc Kabaretowa, Letnie Spotkania Kabaretowe, Kabaretowa Melanżeria, Kabaretowy Wieczór Ekonomistów, Skecz-up, Nowotomyski Wieczór Kabaretowy. Problematyka skeczów dotyczy głównie relacji damsko-męskich i życia codziennego w krzywym zwierciadle. Co mówi się o kabarecie Krzesełko? Dużo krzyczy, ma zboczone skecze i specyficzne poczucie humoru. Brzmi kusząco!

CZOŁÓWKA PIEKŁA powstał w kwietniu 2006 roku w Poznaniu. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści w swoich numerach nie unikają absurdu, nie boją się przy tym poruszać problemów społecznych. „Czołówka” jest laureatem wielu konkursów kabaretowych. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w Klubie „U Bazyla” oraz ” PeStKi” – Poznańskich Spotkań Kabaretowych w Domu Kultury „Pod Lipami” w Poznaniu. Współtworzy zespół „ROJBRY” grupę poznańskich komików przedstawiających IMPROWIZAJE KABARETOWE. Jest częstym gościem znanych poznańskich scen takich jak: Eskulap, Blue Note, Dubliner, ACK Trops, ODK Pod Lipami czy Sceny na Piętrze.

WYJŚCIE EWAKUACYJNE rozpoczęli swój kabaret w 2005 roku. Jak wszyscy młodzi ludzie mieli swoje mniejsze lub większe sukcesy. Jednak kiedy byli już na najlepszej drodze na szczyt, wpadli… w wir nauki i odłożyli kabaretowe podboje świata na później. I oto są z powrotem na scenie z podwójną determinacją, motywacją i nowymi pomysłami. Obecny skład to :Katarzyna Słaba, Maciej Henschke oraz Maciej Nowakowski

GOŚCIE:

Kabaret Czesuaf

Kabaret Czesuaf powstał w 2002 r. w Poznaniu. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce. Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych. Potwierdzeniem wysokiego poziomu reprezentowanego przez Kabaret Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych. Kabaret Czesuaf jest gospodarzem Improwizacji Kabaretowych – ImproBrać, które odbywają się w Scenie na Piętrze.

CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 12 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych „Polską klasy B” miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Czesław Śpiewa Solo Act to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila, ". Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia Czesława, opowiedziane za pomocą największych, zagranych na żywo hitów Czesława. Śpiewane. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

Przedstawiamy Finalistów XIV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” sezon 2015/2016…

kabaret Zalotka, Antoni Gorgoń-Grucha, kabaret Trzecia Strona Medalu, kabaret Dworski, kabaret Sakreble, kabaret Czołówka Piekła.

Przegląd konkursowy odbył się w Scenie na Piętrze, w dniach:

26 sierpnia (piątek) – Antoni Gorgoń-Grucha, kabarety Sakreble, Trzecia Strona Medalu
27 sierpnia (sobota) – kabarety Zalotka, Dworski, Czołówka Piekła.

Finał festiwalu - 26 sierpnia 2016 r.

PRZEGLĄD KONKURSOWY: kabarety SAKREBLE, TRZECIA STRONA MEDALU, Antoni GORGOŃ-GRUCHA

GOŚĆ: GRUPA MOCARTA

GRUPA MOCARTA

Kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Skład to czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Grupa zdobyła wiele nagród: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru “Złota szpilka” 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, “Pingwin z brązu” - nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową. Współpracuje z takimi artystami jak: Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa Pod Budą, Kayah, Piasek. Regularnie występują w Chinach, Japonii, Szwecji i na Słowacji.

Finał festiwalu - 27 sierpnia 2016 r.

PRZEGLĄD KONKURSOWY: kabarety CZOŁÓWKA PIEKŁA, ZALOTKA, DWORSKI

GOŚĆ: Zbigniew WODECKI

Zbigniew Wodecki

Rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. W 2016 r. otrzymał dwa Fryderyki: za płytę roku „1976: A Space Odyssey” oraz za utwór roku „Rzuć to wszystko co złe”.

Finał festiwalu - 28 sierpnia 2016 r.

Z udziałem Laureatów XIV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”; Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn – zwycięzca XIII Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” – wyjątkowy kolektyw muzyczno-kabaretowy, zdobywca Nagrody Głównej PAKA 2014; Dwóch Panów – duetu improwizowanego. Mateusz Płocha – aktor lalkarz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Artur Jóskowiak – aktor, kabareciarz, trener biznesu, założyciel i lider Teatru Improwizacji Improkracja oraz Kabaretu Nic Nie Szkodzi.

 

MARIA PESZEK – piosenki z płyty „Karabin”

W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną, tworząc widowisko muzyczne i płytę „Miasto mania”. Trzy lata później nagrała album „Maria Awaria”. Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z artystki jednego z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny pt. „Jezus Maria Peszek”. Kolejny album studyjny artystki pt. „Karabin” ukazał się 26 lutego 2016 r.

Nagrodę Publiczności „Niezłomnego Rycerza Kabaretu” przyznaną przez Jury Publiczności oraz Nagrodę Główną 10.000 zł przyznaną przez Jurora Macieja Nowaka otrzymał Antoni Gorgoń Grucha

Materiały dodatkowe

Folder festiwalowy:

I eliminacja 20 grudnia 2015 Scena na Piętrze: w konkursie kabarety: HYRKI i ZALOTKA. Gość kabaret ŁOWCY.B

Decyzją publiczności zwycięzcą eliminacji został kabaret ZALOTKA i jako pierwszy zakwalifikował się do XIV Finału Festiwalu.

11 grudnia 2015 r. II elimnacja… w konkursie Szymon Łątkowski i Antoni Gorgoń Grucha. Goście wieczoru: Kabaret na Emigracji czyli Zielona Góra w Poznaniu: kabaret Zachodni, Kabaret ADI, Ewa Stasiewicz. Głosami publiczności zwyciężył Antoni Gorgoń-Grucha.

Zdjęcia z III eliminacji 12 lutego 2016 r. Kabaret TRZECIA STRONA MEDALU i JAKBY KABARET. Gościem był kabaret JURKI.

(fot. Mikołaj Dobski)

Zdjęcia z IV elimnacji XIV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu” 11 marca 2016 r. w konkursie BudaPesz Kabaret i DWORSKI. Gość eliminacji GRUPA RAFAŁA KMITY Wieczór Kabaretowy

Zwycięzcą IV elimnacji w obu kategoriach został kabaret DWORSKI i jako kolejny zakwalifikował się do Finału.

 

(fot. Krzysztof Deszczyński)

Zdjęcia z V eliminacji XIV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” 08 kwietnia 2016 r.

W konkursie kabarety SAKREBLE i O TAK O. Gościem był KABARET NA KONIEC ŚWIATA. Decyzją Publiczności w obu kategoriach zwyciężył SAKREBLE.

 

fot. Mikołaj Dobski

06 maja 2016 r. w konkursie kabarety KRZESEŁKO, WYJŚCIE EWAKUACYJNE, CZOŁÓWKA PIEKŁA. Gość wieczoru CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT. Gospodarzem był kabaret CZESUAF.

zdjęcia XIV Finału