XI edycja Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - sezon 2012/2013

I eliminacja XI Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu 16 listopada 2012 r.

W obu kategoriach konkursowych: kabaret i improwiazacja, decyzją Publiczności zwyciężył Kabaret K2 i otrzymał zaproszenie do FINAŁU XI FESTIWALU „ZOSTAŃ GWIAZDĄ KABARETU”

Kabaret K2

Kabaret K2 powstał w legendarnej zielonogórskiej "Gębie", jako kontynuacja na w pół legendarnego kabaretu Chłopcy, w maju 2012. W jego skład wchodzą Bartosz Klauziński i Michał Zenkner, znani z kabaretów Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Ich kabaret jest żywy, oparty na stałym kontakcie z publicznością i ze sobą nawzajem - sporo improwizują. W ich skeczach znajdziecie zarówno świeże obserwacje obyczajowe jak i sporą dawkę absurdu.

Kabaret Dworski

Grupa satyry historycznej tworzy scenki prezentujące świat sprzed kilku wieków w krzywym zwierciadle. Specyficzny język, historyczne stroje, scenografia, instrumenty na żywo – skrzypce, klarnet, przenoszą odbiorców w inny wymiar. Grupa krąży w przestrzeni i czasie, po kraju Lachów, Lachonek i Lachoniątek ze swoim pierwszym programem: „I podawał wiek wiekowi. Perypetie chucią pisane i inne defloracje” w celu szerzenia satyry, prowokowania do śmiechu, ale i myśli twórczej. Nakazał im tak czynić Ignacy Krasicki, który powiedział: „idźcie wszędzie, tylko nie tutaj, bo to śmiech”. Oni nie zrozumieli, ale tak uczynili... Skład: Alicja Andrzejewska Arkadiusz Jakszewicz Paweł Sadowski Ewelina Banach-Bardońska (klarnet) Piotr Bardoński (skrzypce)

GOŚĆ:

Kabaret Młodych Panów

Młodzi Panowie są z Rybnika. Ale zobaczyć ich można wszędzie, ponieważ ciągle jeżdżą z występami. Powstali z byłych członków kabaretu Dudu i Noł Nejm, a za swojego mistrza uważają nieżyjącego już Olka Chwastka – duchowego przywódcę rybnickich satyryków. Decyzja, jak mówią , wzięła się z tęsknoty – za sceną , za odmianą, za Rybnikiem... każdy miał jakieś osobiste powody. Zebrało się więc tych kilku tęskniących razem – i założyli kabaret. Nie był to już spontaniczny, studencki zryw, jak dawniej, ale dobrze przemyślany i opracowany projekt artystyczny. Już na pierwszych występach zaczęli odnosić sukcesy, co świadczyło o trafności pomysłów. Z dnia na dzień było coraz lepiej i tak jest do dziś. Gdy wychodzą na scenę, publiczność wpada w szał i płacze ze śmiechu. Nie boją się satyry społecznej i politycznej, ale dawkują ja z pomysłem i ze smakiem. Inteligentny dowcip i zaskakujące pointy są domeną ich występów. Są teraz w pełni sił, u szczytu sławy, co nie znaczy, że nie mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć... Skład: Rober Korólczyk, Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Piotr Sobik Nagrody: I miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Radia Kraków - PAKA 2007, Nagroda Ignacego Krasickiego na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2006 w Lidzbarku Warmińskim, Grand Prix na VIII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka - Wałbrzych 2006, I miejsce na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2005 Lidzbark Warmiński, Nagroda za najlepszy skecz "Blacharz" - PAKA 2005, II miejsce na XXI PACE - Kraków – 2005

II eliminacja XI Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 14 XII 2012

W kategorii kabaret wygrał ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ. W kategorii improwizacja zwyciężył kabaret Z KONOPI

Kabaret Świerszczychrząszcz

Działa prężnie od 2005 r. W 2008 r. zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu PAKA. Kabaret prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze staranniej przygotowanym dźwiękiem. Uniwersalność przekazu, w którym ruch i dźwięk odgrywają zasadniczą rolę sprawia, że zespół świetnie sprawdza się występując dla zagranicznej publiczności. Ich poczucie humoru, niespodziewane zwroty akcji, gagi na pograniczu abstrakcji, spotykają się zawsze ze spontanicznym przyjęciem. Świerszczychrząszcz reprezentował z powodzeniem Polskę na Festiwalu Komedii w Grecji, na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie i na Festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu. W skład zespołu wchodzą Marcin Wąsowski i Michał Łysiak.

Kabaret Z Konopi

Założył go Krzysztof „Krycho” Kubalski. Przez 4 lata istnienia przez skład przewinęło się wiele osób, jednak skład podstawowy pozostaje bez zmian. Grupa kabaretowa zaczęła intensywną pracę od października 2004 roku. Zabrali się do pracy i napisali pierwszy godzinny program. Potem wszystko nabrało tempa. Brali udział w większości przeglądów i festiwali kabaretowych w Polsce. Owocem tych wyjazdów są laury, nagrody i różnego rodzaju wyróżnienia. Szczególne miejsce zajmują nagrody publiczności, których mają najwięcej. Obecnie skład kabaretu tworzą: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz, Przemysław Słomka (akustyk). Osiągnięcia: 2012 r. - I Miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich i Amatorskich Zębatka, Toruń i I Nagroda na IV Manewrach Kabaretowych, Nowy Dwór Mazowiecki 2011 r. - I Miejsce oraz Nagroda Publiczności na III Przeglądzie Kabaretów Studenckich DowciPakery, Kraków

GOŚĆ:

Kabaret Skeczów Męczących

Powstał w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany. Członkowie KSM na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie stronią od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”. Już chyba każdy zna też ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu „Śrubie”. Bardzo często są obecni w telewizyjnych realizacjach programów kabaretowych. KSM wywalczył ponad 50 nagród na wszelkich konkursach kabaretowych (m.in. PAKA, Lidzbark).

III eliminacja XI Festiwalu - 15 lutego 2013 r.

W konkursie wystąpili kabarety: 7 minut Po i 44-200. Gościem wieczoru był kabaret HRABI w poznańskiej premierze programu „Gdy powiesz: Tak!”.

W obu kategoriach konkursowych zwyciężył kabaret 44-200.

7 minut Po

Kabaret powstał w 2009 roku, jednak w aktualnej formie i składzie działa od połowy roku 2011. W naszym programie jesteśmy wierni klasycznej formie kabaretu wykorzystującej zarówno monologi jak i piosenki. Głównym celem kabaretu jest przeniesienie widza w świat baśniowy oraz wywoływanie różnych skrajnych emocji, w tym śmiechu i grozy. Dotychczasowe osiągnięcia to: 1 miejsce na PKS w Warszawie 2012, Grand Prix XVIII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka 2012, Grand Prix Podczas Będzińskiego Przeglądu Kabaretów, Nieprofesjonalnych, 1 miejsce na Primaaprilisowym Przeglądzie Kabaretów ”Broda” 2012r, na którym zostaliśmy docenieni również nagrodą publiczności oraz nagrodą Fundacji Siechce, 3 miejsce na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej OSPA w 2010r, oraz dotarcie do półfinałów PAKI 2011, 2012r.

Kabaret 44-200

Nie kojarzę. Co to jest? Zdaje się odpowiadać na pytanie przypadkowo spotkany przechodzień. Jest kompletnie nieświadomy, że już niedługo będzie wiedział. Będzie wiedział, bo ktoś mu powie, bo usłyszy i zobaczy, że młodzi, że nietypowi, że jacyś tacy, no nie wiem, giętcy. Kabaret 44-200 to kabaret tylko z nazwy. To tak naprawdę stand-uperzy, to tak naprawdę konferansjerzy, improwi zatorzy i wszystko inne. Kabaret 44-200 jest wszystkim tym czym chcieliby być inni artyści kabaretowi, ale nie mogą. Kabaret 44-200 dobiera sobie konwencje i ją realizuje. Czasem zagra pod publikę, a czasem zagrymasi i trzaśnie w stół. Kabaret 44-200 to wolność i swoboda twórcza. To energia, to żywioł, to seks bez zabezpieczeń. Przyjdź. Zobacz.

GOŚĆ:

Kabaret HRABI

HRABI – program „Gdy powiesz: TAK” Gdy powiesz „Nie” – ominie cię widok potarganego, smutnego faceta na twojej kanapie, ominie cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem, czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale gdy powiesz „Tak” – otworzy się przed tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… Ona będzie przy tobie zawsze gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? On zawsze będzie w łóżku gdy ty w kuchni będziesz kroić chleb. Czy to właśnie nie nazywa się szczęście? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i żeńcie się, wychodźcie za mąż, albo jedno i drugie na raz. Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – tak.

IV eliminacja XI Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 15 marca 2013 r.

15 marca 2013 r. w Scenie na Piętrze ul. Masztalarska 8 w Poznaniu, o godzinie 20:00 odbyła się IV eliminacja XI Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. W konkursie wystąpiły kabarety INACZEJ i TIRURIRU. Gościem wieczoru był kabaret NOWAKI.

W obu kategoriach konkursowych zwyciężył kabaret TIRURIRU

Kabaret TIRURIRU

Kabaret powstały w 2011 roku w Zielonej Górze, bezpośrednio wywodzący się z Formacji BIS autonomiczna formacja wchodząca w skład Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Program "Uroda, Sława i Pieniądze" został zauważony na kabaretonie Mulatka i zdobył główną nagrodę festiwalu — Grand Prix. Kabaret został również doceniony na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, gdzie otrzymał wyróżnienie za skecz "Wybory".

Skład kabaretu: Łukasz Dołęga, Bartek Sikora, Piotr Zdanowicz, Marcin Woźny, Olga Dawidowicz, Magdalena Kędzia (do listopada 2011).
Nagrody i wyróżnienia: Program „Uroda, Sława i Pieniądze”
2011 – Grand Prix na kabaretonie Mulatka
2011 – wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry
2011 – III miejsce Manewry Kabaretowe
2011 – Przegląd Kabaretowy Stolica – III miejsce
2011 – SZPAK Szczecin – Nagroda Primus Inter Accousticum

Kabaret INACZEJ

Powstał w 2008 roku w Białymstoku. Skład: Maciej Bukłaga, Mateusz Sitko, Marcin Mieszko Minkiewicz (od 2012 roku), Katarzyna Humienna (obsługa techniczna). Poprzedni członkowie: Michał Zaniewicz, Marta Kozieradzka (dźwiękowiec)

Ostatnie sukcesy:

2011 – I Miejsce oraz Nagroda za Najlepszą Piosenkę Kabaretową na IX Przeglądzie Kabaretowym ŚLIMAK – Okuninka
2012:

Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy na X Przeglądzie Kabaretowym ŚLIMAK – Kozienice;

I Miejsce na XVIII Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka – Ełk;

I Miejsce na X Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym o statuetkę „Złote Jajo Sejneńskiego Tura” – Sejny;

Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na VII Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej – Sieradz;

Nagroda Publiczności na IX Przeglądzie Kabaretowym Stolica – Warszawa;

III Miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich i Amatorskich Zębatka – Toruń;

Miejsce III na XI Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych Fermenty – Bielsko-Biała

GOŚĆ:

Kabaret NOWAKI

Na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią, energią i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.

Nagrody:
* I miejsce na Festiwalu w Opolu 2011 „KABARET OFF, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra”
* I miejsce X Jubileuszowy Debeściak 2011
* Indywidualna nagroda dla Ady Borek za najlepszą żeńską kreację aktorską na X Jubileuszowym Festiwalu „Debeściak 2011”
* I miejsce PAKA 2009
* Nagroda Publiczności w konkursie finałowym PAKA 2009
* Najlepszy Kabaret Przeglądu Kabaretowego PAKA 2009 zdaniem widzów TVP 2.
* Indywidualna nagroda za zdolności aktorskie dla Adrianny Borek z Kabaretu NOWAKI-
* Specjalna nagroda od Zenona Laskowika tzn. wizytówki z podpisem ”Kabaret NOWAKI Wam poleca Zenon Laskowik”
* I miejsce na Festiwalu Kabaretu „Flying Mole” 2009′
* Indywidualna nagroda dla Adrianny Borek za najlepszą żeńską kreację aktorską na Festiwalu „Flying Mole”2009′
* Indywidualna nagroda dla Tomasza Marciniaka za najlepszą męską kreację aktorską na Festiwalu „Flying Mole”2009′
* Grand Prix i ”Złota Szpilka” na XXX Jubileuszowych Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2009,
* Nagroda Publiczności na XXX Jubileuszowych Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2009
* Indywidualna Nagroda dla Adrianny Borek za kreację aktorską – Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2009,
* Nagroda Ignacego Krasickiego za teksty kabaretowe na tym samym festiwa

V eliminacja XI Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 19 kwietnia 2013 r.

W konkursie kabarety: DABZ i ŚCIBOR SZPAK.

Gościem wieczoru była GRUPA RAFAŁA KMITY

W kategorii kabaret zwyciężył DABZ. Ścibor Szpak wygrał kategorię improwizacja.

Ścibor Szpak

Solista kabaretowy, autor tekstów piosenek i tłumaczeń. Mieszka we Wrocławiu. Dwukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A., zdobywca I nagrody oraz Nagrody Publiczności Przeglądu Kabaretów PAKA 2011, zdobywca Grand Prix oraz Nagrody Publiczności Przeglądu Kabaretów PAKA 2012. Laureat kilku innych festiwali kabaretowych. Finalista IX Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” - Nagroda JURY, ufundowaną przez Wice Wojewodę Województwa Wielkopolskiego Przemysława Pacię.

Kabaret DABZ

Kabaret powstały 23. stycznia 2008 roku w Opolu. Wspólnie z Kabaretem Chyba, tworzy grupę improwizacji kabaretowych Narwani z Kontekstu. Skład: Jakub Krzak, Krzysztof Wilkosz, Seweryn Domagała. Laureaci Nagrody Głównej na VII Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu.

GOŚĆ:

Grupa Rafała Kmity w programie „Jeszcze nie pora nam spać”

Grupa Rafała Kmity powstała w Krakowie jako kabaret studencki, a popularność zdobyła w pierwszej połowie lat 90., kiedy to programami Głusi jak pień, Trzy zdania o umieraniu oraz Pop-show trzy razy z rzędu zdobyła najwyższe wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PaKA. Tego rekordu do dziś nie pobił nikt. W 1996 roku GRUPA – przy pomocy zarejestrowanego przez telewizję programu Pop-show – reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Montreux w 1996. Po roku 1997 artyści odeszli od widowisk o charakterze kabaretowym w stronę własnych, nie pozbawionych humoru przedstawień teatralnych, działając przy krakowskim Teatrze Scena STU. Scenarzystą, autorem wszystkich tekstów i reżyserem Grupy… jest Rafał Kmita. W 2005 roku rozpoczęła się współpraca Grupy… z kompozytorem, Bolesławem Rawskim. To on tworzy muzykę, aranżuje, jest kierownikiem muzycznym. W ciągu 19 lat działalności Grupa… zagrała blisko 1700 przedstawień. Swoje spektakle prezentowała nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Szwecji, Austrii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie przez przedstawienia Grupy… przewinęło się blisko stu wykonawców. Najnowsze przedstawienie Grupy jest połączeniem kabaretu literackiego z oprawą teatralną, co z całą pewnością gwarantuje widzom świetną zabawę.

VI eliminacja XI Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" 17 maja 2013

W kategorii kabaret zwyciężył kabaret  CZOŁÓWKA PIEKŁA, który zakwalifikował się do Finału XI Festiwalu.

KABARET CZOŁÓWKA PIEKŁA

Powstał w kwietniu 2006 roku na poznańskim AWF-ie. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach, prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog), nie brakuje muzyki. Kabaret Czołówka Piekła współpracuje z innymi poznańskimi kabaretami. Jest stałym gościem Poznańskich Wieczorów Kabaretowych (PWK) oraz Poznańskich Spotkań Kabaretowych (PeStKa). "Czołówka" jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w klubie Dubliner w Poznaniu. Współtworzy zespół " ROJBRY " - grupę poznańskich artystów przedstawiających Kabaretowe Wieczory Improwizacyjne. Podróżuje po kraju biorąc udział w wielu Ogólnopolskich Przeglądach Kabaretowych. Skład: Łukasz Matuszewski, Jan Pituła, Artur Urban

KABARET WYJŚCIE EWAKUACYJNE

Powstał 15 listopada 2005 roku w Opalenicy. Kabaret Wyjście Ewakuacyjne jest pomysłodawcą, organizatorem i gospodarzem Opalenickiego Wieczoru Satyry i Kabaretu OWSiK. Skład: Maciej Henschke. Maciej Nowakowski, Aleksandra Śmierzchalska

KABARET KRZESEŁKO

Poznański kabaret w składzie: Agata Poszwa, Ewa Macuga, Witek Napierała, Piotr Tymczak.

GOŚĆ:

KABARET ADIN

Kabaret poznańsko-żagańsko-zielonogórski, powstały w 2007 roku z inicjatywy Władysława Sikory. Z założenia Kabaret Adin jest ascetyczny i wstrzemięźliwy aktorsko – artyści starają się stosować jak najmniej min i śmiesznych chwytów. Skład: Barbara Tomkowiak, Władysław Sikora, Andrzej Piątek "Andy", Marcin Osiewicz

31 sierpnia 2013 r. godzina 18:00 - PRZEGLĄD KONKURSOWY

W Scenie na Piętrze, ul. Masztalarska 8 w Poznaniu – PRZEGLĄD KONKURSOWY, w którym wystąpili zwycięzcy eliminacji XI Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu:

K2 z Zielonej Góry, ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ z  Lublina, 44-200 z Rybnika, TIRURIRU z Zielonej Góry, DABZ z Rybnika, CZOŁÓWKA PIEKŁA z Poznania

Występy oceniać będzie JURY, w składzie:

– Anna Serafińska – Prodziekan Wydziału Aktorskiego Akadamii Teatralnej w Warszawie

– Cezary Ostrowski – artysta plastyk, założyciel zespołu Bexa lala, aktywista Creative Common

– Maciej Buchwald – Klancyk! Teatr Improwizowany

– Maria Wróblewska – Sekretarz JURY, Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu

JURY wyłoni laureata Nagrody Głównej (10.000 zł brutto), którą ufundował Prezydent Miasta Poznania oraz Firma DALKIA Poznań S.A.

Nagrodę Publiczności (nagroda rzeczowa) otrzyma kabaret, który zwycięży w głosowaniu Publiczności.

Nagrodę Pocieszenia (statuetka) ufundował Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia

Po przerwie KONCERT: Maja Kleszcz i IncarNations

MAJA KLESZCZ

Porównywana jest do takich wokalistek jak Amy Winehouse, Ella Fitzgerald, czy Billie Holiday. Przygodę z muzyką zaczęła od występów z zespołem„Kapela ze Wsi Warszawa”. Otrzymała wyróżnienie podczas XXXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 2010 r. Obecnie gra z zespołem IncarNations, z którym w 2012 r. wydała płytę pt. „Odeon”.

01 września 2013 r. godzina 18:00 - INSCENIZOWANY IMPROWIZOWANY KONCERT LAUREATÓW

W Scenie na Piętrze, ul. Masztalarska 8 w Poznaniu wystąpili:
Laureaci Nagrody Głównej (10.000,00 zł brutto), Nagrody Publiczności (nagroda rzeczowa) i Nagrody Pocieszenia ufundowanej przez Wicewojewodę Wielkopolskiego Przemysława Paci.
Koncert inscenizują dwie grupy improwizacyjne: Teatr Imrpowizowany IMPROKRACJA  z Wrocławia oraz Teatr Improwizowany HOFESINKA z Warszawy.

HOFESINKA

To grupa zajmująca się komediową improwizacją teatralną. Szerzą ducha improv we własnym stylu. Jako jedna z dwóch grup w Polsce są wyszkoleni w słynnym teatrze iO Chicago. Od tej pory swój styl uznają za wypadkową szkoły Chicagowskiej i Mazowiecko-Lubelskiej. W skład grupy wchodzą: Antoni Syrek-Dąbrowski, Wojciech Fiedorczuk, Paweł Neugebauer, Piotr Sikora, Karol Kopiec.

IMPROKRACJA

To grupa improwizacji teatralnych tworząca spektakle na żywo przy udziale publiczności. Improkraci tworzą wieczory komedii korzystając z form teatru improv, które są powiewem świeżości na polskiej scenie teatralno - kabaretowej. Skład grupy: Anka Wojtkowiak Williams, Artur Jóskowiak, Bartosz "Badyl" Mazur, Bartosz Gruz, Dobrosława "Bela" Bela, Joanna Jóskowiak, Krzysztof "Ryszard" Ryś, Mateusz Płocha, Mateusz Skulimowski, Michał Gruz, Tomasz Marcinko.

NAGRODĘ GŁÓWNĄ JURY – Złote Koziołki i 10.000,00 zł brutto ufundowane przez Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i DALKIA Poznań oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI – tablet ufundowany przez NICKEL DEVELOPMENT otrzymał kabaret K2 z Zielonej Góry.

NAGRODĘ SPECJALNĄ JURY – statuetkę ufundowaną przez Wicewojewodę Wielkopolskiego Przemysława Pacię, otrzymał kabaret CZOŁÓWKA PIEKŁA z Poznania.

Materiały dodatkowe

TWARZ FESTIWALU, projekt: Jakub Psuja

ZDJĘCIA Z I ELIMINACJI XI FESTIWALU – 16 XI 2012 r. – w konkursie kabarety K2 i Kabaret Dworski. Gość wieczoru: Kabaret Młodych Panów

II eliminacja XI Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” 14 grudnia 2012 r. Scena na Piętrze. W konkursie kabarety: ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ i Z KONOPI. Gość programu KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH.  Zdjęcia autrostwa Krzysztofa Deszczyńskiego.

15 lutego 2013 r. w konkursie kabarety 44-200 i 7 minut Po. Gość specjalny kabaret HRABI w programie „Gdy powiesz: Tak”.

Zdjęcia z IV eliminacji XI Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” 15 marca 2013 r. W konkursie kabarety INACZEJ i TIRURIRU. Gościem wieczoru był kabaret NOWAKI

KABARET NA EMIGRACJI CZYLI FESTIWALOWY DZIEŃ ZIELONEJ GÓRY W POZNANIU

(fot. Mikołaj Dobski)

Drugi dzień finałowy 31 sierpnia 2013 r. – w PRZEGLĄDZIE KONKURSOWYM wystąpiły kabarety: DABZ, CZOŁÓWKA PIEKŁA, K2, ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ, 44-200, TIRURIRU. Gościem wieczoru była MAJA KLESZCZ z zespołem IncarNations.

Trzeci, ostatni dzień Finału  01.09.2013 r. w Scenie na Piętrze – INSCENIZOWANY IMPROWIZOWANY KONCERT LAUREATÓW

Wystąpili Laureaci XI Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”:

zdobywca NAGRODY GŁÓWNEJ JURY i NAGRODY PUBLICZNOŚCI kabaret K2 oraz laureat NAGRODY SPECJALNEJ JURY kabaret CZOŁÓWKA PIEKŁA.

Finał być inscenizowany i improwizowany przez Teatr Improwizowany HOFESINKA i Teatr Improwizowany IMPROKRACJA.

Na zakończenie Nagroda dla Publiczności – TORT z cukierni Łyskawa.